registrace / přihlásit
Materiály | unigranit.cz

unigranit.cz > E-shop > Materiály

Materiály

Žula, nebo správněji granit, je vyvřelá hornina s nejvšestranějším použitím z nabízených materiálů. Hlavní vlastností je tvrdost, která předurčuje její možnosti použití. Díky tvrdosti a pevnosti se jedná o téměř nezničitelný materiál odolný proti poškrábání a opotřebení, který je zároveň lehce udržovatelný. Je odolná proti působení povětrnostních vlivů, mrazu i vysokých teplot, chemických látek (včetně posypové soli). Existuje velké množství barevných variant, které jsou stálé a ani po desítkách let nedochází ke změně barev.
Díky svým vlastnostem je možné žulu použít v různých oblastech, v exteriéru i interiéru. Oblíbené jsou kuchyňské desky, obklady koupelen i celé koupelny, dlažby, obklady bazénů.

Žulové obklady UNIGRANIT - základní vlastnosti

Nízká hmotnost (30kg/m2) dovoluje využití i v podmínkách omezené statické nostnosti.
Rozměrová přesnost s tolerancí 0,3mm umožňuje dosahovat špičkovou kvalitu monzáže. Realizaci lze provést i bez spár.
Jednoduchá a rychlá montáž - obklady Unigranit se mohou klást do tmelů a lepidel na libovolný podklad.
Nízký tepelný odpor - obklady Unigranit mají nízký tepelný odpor a jsou vhodné i pro podlahové vytápění.
Životnost - i přes lehkost obklady Unigranit neztratily nic ze své kamenné odolnosti a živostnosti, která jeprověřena tisíciletým působením přírody.
Jedinečnost - přírodní původ zaručuje jedinečnost každého interiéru. 

Mramor je souhrnné označení pro přeměněné vápence a dolomity, které vznikly metamorfózou  usazených vápenců a dolomitů. Čistý mramor je bílý, ale díky přítomnosti příměsí jiných minerálů dochází k barevné různorodosti a typické textuře mramorů. Mramory jsou měkké a křehké, což je činí snadno opracovatelnými, ale zároveň omezuje možnosti použití zejména na dekorační účely (obklady, parapety); nejsou vhodné pro výrobu kuchyňských desek a podlah. 
Vzhledem k pH venkovního prostředí ("kyselé deště") nejsou mramory vhodné pro venkovní dekorace, neboť chemickou reakcí dochází k narušování povrchu kamene.  

Travertin je usazená hornina tvořená krystaly kalcitu, která je na rozdíl od vápence pórovitá. Je světle zbarven a používá se zejména na obklady koupelen nebo na dekorativní účely.

Pískovec je usazená hornina tvořená nejčastějií křemennými nebo živcovými zrny do průměru 2mm. Uplatňuje se zejména jako obkladový materiál budov, dlažby a obklady v interiéru.

Porfyr je vyvřelý kámen obsahující velké krystaly, nejčastěji živce nebo křemene. Je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům. Používá se zejména k dekorativním účelům v exteriéru - obklady budov, zahradní dlažba.